Kentsel Dönüşüm

Kentsel Dönüşüm


Deprem Risk Raporu sonucuna göre deprem riskli, hasarlı, ekonomik ömrünü tamamlamış binalarınızı Kentsel Dönüşüm Kanunu ile kendi insiyatif ve talebiniz doğrultusunda Gökdemir Yapı'ya başvuruda bulunup aileniz ve kendiniz daha güvenli bir hayatı için ilk adımı atabilirisiniz.


Kentsel Dönüşüm Kanunundan yararlanabilmeniz için Apartman, Site veya Yapı adasındaki tüm binalarınız için Gökdemir Yapı'ya başvuruda bulunarak binalarınız için Deprem Risk Raporu almanız yeterlidir. Başka yerleşim bölgelerine kaydırılma korkusu yaşamadan şuan evlerinizin bulunduğu alanda yenileyebilirsiniz.


Kentsel Dönüşümün Avantajları Nedir?

 • Kentsel Dönüşüm Türkiye’deki eski, depreme dayanıksız, ekonomik ömrünü tamamlamış tüm binaları kapsamaktadır.
 • Kentsel Dönüşümden iskanlı, kat irtifaklı binalar ile arsa tapulu kaçak binalar, gecekondular da yararlanabilir.
 • Binanın yeniden inşaatı ve tüm kararlar için binada 2/3 çoğunluk yeterlidir.
 • Yeni binanızı istediğiniz müteahhide yaptırabilirsiniz.
 • Eski, depreme dayanıksız binanız Kentsel Dönüşüm ile depreme dayanıklı hale gelecek ve çocuklarınıza güvenli bir mülk bırakacaksınız.
 • Kentsel Dönüşüm kapsamına giren binanızın yeniden inşaası sırasında TÜM BELEDİYE HARÇLARI, NOTER HARÇLARI, VERGİ MUAFİYETLERİNDEN yararlanabilirsiniz.

 • Kentsel Dönüşümünden Nasıl Yararlanbilirsiniz?

  Kentsel Dönüşümünden Nasıl Yararlanbilirsiniz?

  Kentsel dönüşümden Yararlanabilmeniz için tek yapmanız gereken Gökdemir Yapı'ya gelmeniz yeterlidir. Gökdemir Yapı Deprem Risk Raporu'nu hazırlayıp Bakanlıktan sizin için onayını çıkararak binanızı Kentsel Dönüşüm kapsamına sokulacaktır.

  Kentsel Dönüşüm Sürecinde Gökdemir Yapı olarak uzman kadromuz ve güvenilir çözüm ortaklarımız ile müşterilerimize hizmet her konuda destek vererek yeniden inşaa etmenizi sağlıyoruz.